Tabldot Nedir?

Tabldot Nedir?

Tabldot; belirli bir ücret karşılığında birkaç çeşit yemeğin hazırlanıp sunulduğu hizmettir. Bu hizmeti tabldot yemek şirketleri verir. Yaşadığınız ya da çalıştığınız yerde çok sayıda tabldot şirketleriyle karşılaşmanız mümkündür. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde çok fazla tabldot hizmeti veren firma bulunur. Bu firmalar arasından seçim yapmak ise ayrıntılı araştırmalar sonucunda netleşmelidir.

Tabldot Hizmet Fiyatları

Tabldot hizmeti karşılığında belirli bir fiyat verilir. Bu fiyat yemek firmasına göre değişse de temel olarak güvenilir yemek hizmeti için 20-22₺ verilmelidir. Bu fiyat ve aralıklarında 4 çeşit yemek verilir. Porsiyonları sayesinde kolaylıkla doyarsınız. Hizmet fiyatları içerisinde sadece yemeklerin hazırlanıp sunulması yer almaz. Bunun ötesinde yemeklerde kullanılan malzemelerin tedarik edilmesi, yemeklerin planlanması, şefler tarafından hazırlanması, paketlenmesi ve müşteriye ulaştırılması tüm hizmet sürecini belirtir. Bu sürecin maliyetine göre de hizmet bedeli belirlenir.

Tabldot Nedir? Neden Tercih Edilmelidir?

Tabldot; çeşitli kurumlara toplu bir şekilde yemek yapılıp sunulması ve bunun karşılığında paranın alındığı bir hizmettir. Bu hizmetten büyük ya da küçük ölçekli iş yerleri, fabrikalar, hastaneler vb. birbirinden farklı kurumlar yaralanabilir. Çalışan sayısı baz alınarak hazırlanan yemekler hem sağlıklı beslenmenize hem de fast food yiyeceklerinden uzak durmanıza yardımcı olur.

Tabldot hizmeti tercih etmek beraberinde birçok firmanın avantaj kazanmasına sebep olur. Bu bakımdan yemek için tercihiniz mutlaka tabldot yemek firmaları olmalıdır. Bu firmaların kazandırdıkları avantajlar;

· Yemek hazırlık süreçlerini sorunsuz bir şekilde yöneterek sizlerin bu süreçte görev almanıza gerek kalmaz. Böylece vaktinizi bu işlemler için ayırmamış olursunuz.

· Her gün ya da dilediğiniz zaman içerisinde 4 çeşit ev yemekleri yiyebilirsiniz. Hazır gıdalardan böylece uzak durabilirsiniz.

· Toplu yemekleri uygun bir fiyata temin ederek bütçenizi aşmamış olursunuz. Böylece yemek hizmetine kurumsal çözüm getirilir.

· Dengeli ve düzenli beslenme imkânı tanır. Özellikle uzmanlar eşliğinde hazırlanan menülerle öğün bazında alınması gereken kalori hesaplanır ve bu değere göre yemekler belirlenir.

Hemen her yemek şirketi hizmetleri ile avantaj sağlasa da Avrasya Kurumsal gibi sektörde belli bir başarıyı elde etmiş şirketler çok daha fazlasını müşterilerine sunar. Başta müşterisi ile güçlü bir iletişim kurarak ne tür hizmet istediğini ve nasıl bir yöntemin izlenmesi gerektiğini belirler. Böylece taleplere uygun bir biçimde süreç yönetimi gerçekleştirilir.

Tabldot Nedir? Kimler Tabldot Hizmeti Alabilir?

Tabldot yemek hizmet türüdür. Yemek şirketleri tarafından verilen hizmetlerden biridir. Bu hizmeti çoğunlukla çalışan sayısı çok olan firmalar tercih eder. Bunun yanı sıra fabrikalar, hastaneler, okul ya da yurtlar da tabldot hizmetinden sıklıkla yaralanır. Aynı zamanda düğün, nişan gibi özel günler için de yemek verilecekse ilk tercih her zaman yemek firmaları olur.

Kısacası tabldot hizmetinden dileyen herkes yararlanabilir. Yapılması gereken tek şey bulunduğunuz bölgedeki tabldot yemek şirketi ile iletişime geçmektir.

Tabldot Nedir?

Tabldot Nedir?

Tabldot; birkaç yemekten oluşan ve para karşılığında yemek firmaları tarafından verilen hizmettir. Bu hizmet kapsamında yemekler yemek firmaları tarafından hazırlanır ve müşteriye ulaştırılmak üzere paketlenir. Ayrıca müşterinin talep ettiği noktaya ulaştırılır. Genellikle ana yemek, ara yemek ve salata gibi çeşitli yemek kombinasyonları içerir. Yemeğin içeriği ise tabldot yemek firmaları tarafından belirlenir.

Tabldot Hizmeti Kapsamında Önemli Hususlar

Tabldot hizmeti meşakkatli olduğu gibi uzun soluklu bir yemek hizmet türüdür. Yemeklerde kullanılacak malzemelerin tedarik edilmesinden yemeklerin günlük olarak hazırlanması ve formunu bozmadan hijyen kuralları kapsamında müşteriye iletilmesini kapsar. Süreç boyunca yetkin kişilerle çalışmak önemli bir kriter olduğu gibi gıda güvenliği ve hijyen kavramları da sağlık açısından önem arz eder.

Yemek hizmeti kapsamında tüketilen yemekler insanların sağlığını etkileyebileceğinden belli kurallar çerçevesinde hazırlanmalı ve muhafaza edilmelidir. Bu nedenle güvenli olmayan yemek şirketleri tercih edilmemeli, sıkı bir araştırma sonucunda bulunan firmalarla anlaşılmalıdır.

Tabldot hizmeti kapsamında tüketeceğiniz yemeklerin kalorisine ve dengesine de dikkat etmek gerekir. Menü içeriği uzmanlar tarafından hazırlanıyor olsa da hizmet alan kişilerin genel bir kontrol sağlaması ve beslenme düzenine uygun olduğuna emin olması gerekir. Özellikle aylık ya da belli periyotlarla oluşturulan menüler öncesinde yemek şirketlerinden talep edilmeli ve süreç içerisinde neler tüketeceğini kişiler incelemelidir. Böylece hem sağlıklı hem de dengeli beslenme düzeni oturtmak çok daha kolay bir hal alır.

Tabldot Hizmeti ile Besleyici Öğünler

Tabldot hizmeti temelinde yemek hizmeti sunarak yemek yapmaya vakti olmayan kişilere kurumsal bir çözüm sunar. Ancak tabldot hizmetinin sunduğu tek avantaj ya da görev değildir. Bunun yanı sıra günlük alınması gereken besinler tabldot şirketleri tarafından göz önünde tutularak menüler oluşturulur ve bu menüler doğrultusunda yemekler hazırlanır. Böylece hangi öğün için hizmet alırsanız alın sonucunda besleyiciliği yüksek yemekler tüketmiş olursunuz.

Yemekler müşteri portföyüne göre belirlendiğinden hizmet alan kitleye göre değişiklik gösterir. Yani sabit bir hizmet yoktur. Ağır şartlarda çalışan bir fabrika çalışanın alması gereken kalori ile ofiste çalışan bir kişinin alması gereken kalori farklı olacağından yemek firmaları bu faktörü menü oluştururken dikkate alır.

Tabldot Firması Seçimi

Tabldot hizmeti almaya karar vermek kolay olsa da firma seçimi yapmak bir o kadar zorludur. Özellikle seçim titiz yaklaşmayı gerektirdiğinden araştırma yapmak ve bir noktada da inceleme yapmak gerekir. Aksi halde yüzeysel seçimler sonucunda memnuniyetsiz bir hizmet alımı olur.

Firma seçimi için ise yapılması gereken en önemli şey fiyatları baz almadan öncelikle hijyen kalite ve gıda güvenliğine uygun bir ortamın olup olmadığını değerlendirmektir. Bu şartlara sahip olmayan catering yemek şirketleri ile anlaşmak pek çok sorunu da beraberinde getireceği için seçime yaparken dikkate alınmalıdır.

Teklif Talep Formu